Brasiilia reisimemo

Reisi toimumisaeg: 15.10.-01.11.2020

Kui unistad reisist, kus saab iga päev soojas vees surfata, siis Sa pead kindlasti Brasiiliasse tulema.

Taiba laguun

Surfame Atlandi ookeani läänepoolses osas. Tuule suund on peamiselt kagust ja idast ning keskmine tuule kiirus oktoobris on 8 m/s. Tuul puhub oktoobris 98% ajast ning päike paistab 9 tundi.

Sõidutingimused ja kliima

Tuul on tugevaim reeglina keskpäeval. Lainetus mõõna ajal on väiksem, kui tõusu ajal ning laguunides on vesi väga sile.

Kõige rohkem kasutatavad lohede suurused on 9 m2 meestel ja 7 m2 naistel. Naistel võib vaja minna ka väiksemat 5-6 m2 lohet ning suuremat 9 m2 lohet, vahel harva ka 12 m2. Meestel võib olla vaja ka 12-14 m2 ja 7 m2 lohet. Seega soovitame võtta kaasa kõik lohed, kuigi tuul on valdavalt tugev.

Veetemperatuur on keskmiselt 27 kraadi. Soovitame kaasa võtta kindlasti päikese eest kaitsva lükra ning veekindla päikesekreemi 50 SPF. Keskmine õhutemperatuur on 30 kraadi.

Cumbuco ookeani spot

Cumbuco on tõusust ja mõõnast sõltuv, kaks korda päevas on nii tõus kui ka mõõn, muutus on 2-4m sõltuvalt kuu tsüklist. Meie põhiliseteks sõidukohtadeks on kodust 100 meetri kaugusel asuv Cumbuco ookean ning lähedalasuvad laguunid. Edasijõudnud sõitjad saavad teha downwindereid, näiteks Cumbucost Cauipe laguuni.

Tabuba laguun

Laguunid ei ole ookeaniga seotud, seega ei sõltu nende veetase tõusust ega mõõnast.

Cumbcuos ookeanis surfates peab olema mõõna ajal ettevaatlik, sest veepõhi on kohati kivine. Tõusu ajal on lained suuremad ning murdlaine teeb vettemineku keerukamaks.

Algajatel, kes peavad veel lohega kõndima, soovitame esialgu sõita laguunides, kus osaliselt on vesi madal.

Cauipe laguun

Lähedalasuvaid laguune on kolm – Tabuba, Cauipe ja Taiba. Laguunidesse sõitmiseks on lihtsaim transpordivahend  beach buggy, mis on atv-laadne väike katusega jeep. Buggy sõit on alati lõbus elamus. Buggy’sid jagame ning hind sõltub surfikoha kaugusest. Transport lähimasse laguuni on alates 6 eurot edasi-tagasi.

Beachbuggyga teel Cauipe laguuni

Viisa

Brasiilia on EU kodanikule viisavaba kuni kolm kuud.

Vaktsiinid

Ei ole nõutud.
Lõuna poole reisides on soovituslik kollapalaviku vaktsiin ning sääskedega on leviv ka dengue palavik, millel vaktsiini ei ole, kuid abiks on säästetõrjevahendid.

Majutus

Majutume kahestes kuni neljastes tubades, turvalises, vaikses ja viisakas hotellis. Majutuskohast jääb ookeani spot 100 meetri kaugusele ja 200 meetrit on keskuseni, kus asuvad restoranid ja poed. Hotellis on olemas bassein, rannatoolid, puhkeala ja võrkkiiged. Surfivarustust hoiustame majutuskohas, igal toal on selleks oma hoiukapp. Tube koristatakse igapäevaselt ning voodipesu ja rätikuid vahetatakse üle päeva.

Pousada
Pousada hommikusöögi ala

Päevakava

8:00 –9:30 Hommikusöök
9:30-12:30 Surf
12:30-14:00 Lõunasöök
14:00-19:00 Surf ja chill või muud tegevused
19:00-21.00 Õhtusöök

Kui tuul ei puhu või kui sa ei surfa 

Cumbucos saab teha lainesurfi, ratsutada, on olemas jõusaal ja võimsad liivadüünid.

Liivadüünid

Lähedalasuvas suurlinnas Fortalezas on suur veekeskus liumägede ja vee-aktraktsioonidega.

Kui soovid peole minna, siis umbes 300 kilomeetrit Cumbucost põhjapoole jääb imeline liivalinn Jericoacoara, kus on ideaalne aega veeta just nädalavahetusel. See on kaunis linn, mille tänavaid katavad vaid liivateed. Päeval on tore aega veeta lainesurfi proovides, rannarestoranides istudes, elavat muusikat nautides või kauplusi külastades. Päikeseloojangu ajaks kogunetakse kõrgeima liivadüüni otsa ning seejärel liigutakse rannast keskväljakule restoranidesse, kus on peod ja melu.

Jericocoara rand

Riietus

Õhk on soe, kuid kaasa tuleks võtta ka pikemad ja soojemad riided õhtute ja tuulisemate päevade jaoks.

Transfeerid

Lennujaamast majutuskohta on 33 kilomeetrit. Transfeer lennujaamast majutuskohta ja tagasi sisaldub laagri hinnas.

Toit ja hinnad 

Väljas süües sarnanevad hinnad Eestile, õhtusöök on 5-15 eurot + joogid, sõltuvalt restoranist. Soodsad on puu- ja juurviljad ning kohaliku tänavatoidu saab osta kahe euroga. Kindlasti maitseb Sulle ka Brasiilia supertoit – acai marjadest tehtud püree.

Acai Cumbuco rannas

Raha

Soovitav on raha vahetada osaliselt Eestis. Kohapeal soovitame raha välja võta automaadist Fortaleza lennujaamas või Cumbucos, reeglina on kurss parem (NB! Visa kaart ei pruugi ATM-is töötada). Kaardiga saab maksta pea igal pool. Rahaühik on brasiilia reaal (BRL). Kurss on muutuv, 1 EUR = ca 4,5 BRL.  

Hind 

1 NÄDAL

 • 450 €* ( kuni 14.08.2020),
 • 520 €* (alates 15.08.2020)

2 NÄDALAT

 • 900 €* (kuni 14.08.2020)
 • 970 €* (alates 15.08.2020)

18 PÄEVA

 • 1150 €* (kuni 14.08.2020),
 • 1220 €* (alates 15.08.2020)

*Kui  oled  käinud  varasema aasta jooksul  Surftowni  välislaagris,  siis  püsikliendi  soodustus  on  sulle  -15%

Hind sisaldab:

 • Majutust  2  kuni  4  inimese  toas
 • Hommikusööki 
 • Transfeeri lennujaamast ja tagasi
 • Self  rescue  grupikoolitust  esimesel  päeval
 • Spotguidingut
 • IKO  Level  3  instruktori  olemasolu

Hind  ei  sisalda:

 • Lendu ja pagasi tasu
 • Koolitusi
 • Varustuse renti
 • Toitlustust (va hommikusöök)
 • Transfeere Cumbucos jms.

Lennupiletid

Lendame Fortalezasse, otselende sinna ei ole, lihtsaim viis on lennata vahemaandumisega Euroopas. Näiteks 19.10.-01.11.2020 ühe vahemaandumisega lennupiletite hind on hetkel 882 eurot (see võib muutuda), lohesurfi pagas võib olla eraldi hinnaga (sõltuvalt lennufirma reeglitest).

Koolitused ning varustuse rent

Varustuse rent

Surftown kasutab kvaliteetseid lohesid Liquid Forcelt. Meie põhimudeliks on Liquid Force NV, mis on suurepärane lohe nii algajale kui ka edasijõudnud sõitjale. Surftownil on olemas lohed suuruses 5m2 kuni 17,5m2.
 Kui sul on mõni lohe suurus puudu või sa ei oma enda varustust, saad meie reisidel alati rentida.
NB! Kindlasti anna rendi soovist teada enne reisi, et teaksime sobiva varustuse kaasa võtta. Rendi hinnad leiad siit.

Koolitused

Ootame oma laagritesse ka algajaid, isegi kui sa pole lohe kunagi käes hoidnud! Reisid on suurepärane võimalus õppimiseks, kuna üldjuhul on temperatuur soojem kui Eestis ning valime alati reisisihtkohad, mis on algajasõbralikud.
Algkoolitus koosneb kolmest osast ning iga kord kestab 2-3 tundi (eraõppena 2 tundi ning maksimum kaheses grupis 3 tundi). Ühe koolitusosa hinnaks on 110 eurot.
Kogu algkoolitus kokku 3×110 eurot ehk kokku 330 eurot ning eratund 70 eurot. Tutvu koolitusinfoga!
Eratunnis on võimalik õppida kõike, kas siis esimesi triipe, lihvida sõitmist, õppida ülestuult sõitmist, pööramist, toesides sõitmist, hüppamist ning ka unhooked trikke.
NB! Broneeri koolitus kohe, kui laagrisse registreerud, et teaksime varustuse ja aja planeerimise puhul Sinuga arvestada.

Info ja broneerimine: info@surftown.ee

Lohesurfi koolitus reisil