Surfilaste laagrid

Surfilaste laagrid

Surfilaste laagrid toimuvad suvel 2016 Stroomi rannas Surftown Surfikoolis.
Linnalaagrid toimuvad lastele vanuses 7-12 aastat.

DSC_1030  sup_laager
Esimene laager: 13-17.06.2016;
teine laager: 15-19.08.2016.

Mere tähtsusest ja võimalustest räägitakse mõnel määral nii koolis ja kindlasti ka kodus, kuid lapsed on nutikad ja õppimishimulised ning soovivad alati rohkem teada, eriti kui õppimiskeskkond on vabas õhus.
Laste surfilaagri eesmärk on, et lapsed veedaksid laagri viis päeva näoga mere poole lõbusalt ja tegusalt vabas õhus, võimalikult palju sporti tehes (ka surfates), õppides merd ja loodust ning teisi inimesi veelgi enam väärtustama ja märkama ning omandades palju uusi teadmisi ja oskusi kõige eelneva kohta.

Linnalaagrid toimuvad Stroomi rannas, mis on ideaalne surfamiseks, vesi on madal ja liivase põhjaga, paistab hästi läbi. Lastel on kerge laagrisse saabuda, kesklinnast on surfikooli ca 5 km.

Laagris on korraga ca 20 last, 2 põhitreenerit ja abiõpetajad.

DSC_0038 – koopiaDSC_9773 Laagris õpetame lastele erinevaid surfi alasid: lainesurf, skimboarding, aerusurf, purjelaud ja lohesurfi algõpe ning teeme ka pallimänge, loovusmänge.

Lisaks teeme matkasid lähedalasuvas roheluses koos loodusgiidi ja ornitoloogiga, õpime tundma linde ja taimi.

Õpime lugema loodust ja ilma, muuhulgas õpime määrama tuule suunda ja tugevust ning tundma pilvi ja merd.

Võimalusel käime külas Hipodroomil mõnes tallis või/ja Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis.
Lisaks õpetame vetelpäästjate abiga võtteid, kuidas vees hädasolijat märgata ja võimalusel aidata ja kuidas anda esmaabi ja kuhu abi kutsumiseks helistada ning kuidas ise hädas olles tegutseda.

DSC_0029 – koopiaLaagri lõppedes peaksid lapsed oskama hinnata ilma, oskama rannas ja merel ohutult käituda, teadma kuidas ohu korral tegutseda, tundma ära erinevaid surfi alasid ja oskama neist vähemalt kolme vastavalt oma vanusele ja võimalustele algtasemel praktiseerida, tundma ära vähemalt kolme merelindu, kala, vähemalt kolme mere ääres kasvavat taime, oskama orienteeruda päikese järgi, oskama surfata oma võimetele vastavalt jm.

Päevakava:
9.00-10.00 laste laagrisse saabumise aeg, loovus- ja sportmängud saabujatele
10.00-12.30 surfamine
12.30-13.00 lõuna
13.00-15.00 loodushariduse õpe või loovus- ja sportmängud
15.00-15.30 õhtuoode
15.30-17.00 loovus- ja sportmängud

*Laagri päevakavas võib esineda muudatusi eelkõige ilma tõttu.

DSC_6809 (2)DSC_4674Peatreener/Kasvataja on Jane Aluve, ta on läbinud IKO (International Kiteboarding Organisation) rahvusvahelise lohesurfi instruktori koolituse ja omab seitsme aastast koolitamise kogemust üle maailma. Lisaks on Janel neli aastat laste ja noorte treenimise ja laste ning noorte laagrite läbiviimise kogemust ning EOK purjetamise nooremtreeneri kutsetunnistus. Jane on abitreener ka Noblessneri Purjetamiskoolis. Võistelnud on Jane peamiselt Eestis aastast 2009 tänaseni.

Teiseks laagri kasvatajaks on Kristiin Oja, kes on samuti läbinud IKO instruktori koolituse ja omab seitsme aastast koolitamise ja nelja aastast lohesurfis võistlemise kogemust üle maailma.

Lisaks on vastavalt erinevatele tegevustele laagrisse kaasatud ka abiõpetajad (loodusgiid, ornitoloog jm).

Laagri tasu on 125 eurot (hinnas ka toitlustamine, päästevestid, surfamiseks ja sportimiseks varustuse kasutamine vastavalt treenerite tegevuskavale).
Kui lapsel puudub kalipso, lisandub hinnale 5 päeva eest 20 eurot kalipso rent (vajadusel ka sussid).

­

Registreerumiseks saada e-kiri: info@surftown.ee või helista treener Janele tel +372 5228 628.
Kohtade arv on piiratud, ole kiire! Näeme juba surfilaagris!

DSC_9691