Iga reis avardab silmaringi, lõõgastab vaimu ja keha ning pakub häid emotsioone pikaks ajaks.
Surfireis annab aga veel lisaks puhkamisele võimaluse vees lõõgastuda ja adrenaliini koguda. Surfamine annab puhkusereisile uue sisu – sa mitte ainult ei puhka vaid oled ka aktiivne.
Paljude jaoks on niisama kaunis kuurordis lesimine ja võibolla mõne tuuri võtmine end ammendanud ja reisilt oodataksegi enamat.
Surfilaagris saab lõbusalt surfata ja surfamist õppida teistega koos, kellel on sama huvi, samad emotsioonid ja kirg. Lisaks eelnevale on mugavam minna reisile teadmisega, et sinu eest on kõik korraldatud. Sellega säästab kõvasti aega, raha ja närve.
Lohesurfi laagri mõte on lisaks uute sõprade ja tuttavate saamisele, rõõmu jagamisele, koos surfamisele ja ajaveetmisele ka õppimine. Seega tuleks valida laager, kus õpetajateks on IKO litsenseeritud ja kogemustega lohesurfi instruktorid, kes viivad läbi koolitusi igale tasemele, soovitavalt eesti keeles.
Mida teha aga siis kui on soov minna surfireisile aga varustust napib? Parim lahendus on rentida reisiks kvaliteetne varustus Eestist kaasa. Kohapeal ei pruugi olla lohesurfikooli või kool on aga see on suletud, sest ei ole kohalik surfihooaeg või on kool aga neil pole heas korras ja uusi lohesid jms. Adekvaatset infot võib olla iseseisvalt interneti kaudu raske hankida.
Kui reisimiseks pole suurt kotti kuhu asju panna ja osta ei taha, siis ka spetsiaalse reisikoti ratastel saab rentida.
Laagrid viiakse reeglina läbi surfikohtades, mis on kaunid ja kus on head lohesurfi tingimused nii algajale kui edasijõudnule. Millised on algajale head tingimused?
Vesi on sile ja soojem kui Eestis, on piisavalt madalat ala, surfikoht on turvaline ja muidugi – tuul puhub.
Tavaliselt on laagri korraldaja organiseerinud ka majutuse ning transfeeri lennujaamast majutuskohta ja tagasi.
Uuri alati mida täpselt laagri hind sisaldab.
Miks tulla just SurfTowni campi?
Kõik eelnev on meie jaoks laagri läbiviimisel väga tähtis.
Koostame alati iga laagri kohta memo, et klientidel oleks enne otsustamist võimalikult palju infot.
Meie campi võib tulla nii üksi kui kaaslastega, perega. Püsiklientidele on soodustus.
Tihti teeme koostööd mõne kohaliku surfikooliga, et meie laagrilistel oleks mugavam varustust hoiustada, lohesid pumbata jne.
Tutvustame alati ümbrust ja surfikohta.
Ja tavaliselt kohe esimesel päeval viime läbi self rescue koolituse ehk kuidas end lohega hätta sattudes päästa. Meie jaoks on väga tähtis, et surfamine oleks turvaline ja et see oleks kõigil värskelt meeles.
Meie surfikohtades on alati ka lohesurfile alternatiivseid tegevusi. See sõltub koha eripärast kuid osades neist saab ka lainesurfata, matkata, kohalikku ajalugu-arhitektuuri tundma õppida, snorgeldada, sukelduda, purjetada jne. Aitame ka muu organiseerimisel nõu ja jõuga.
Meie organiseerime ka transfeerid lennujaamast majutusse ja tagasi, va siis kui on vaja autod rentida.
Soojema kliimaga maades on see suur pluss, et ei pea hakkama kohe riiki saabudes iseseisvalt kohalike kuumavereliste taksojuhtidega asju ajama. Vahel on saabumise ja lahkumise kella-ajad sellised, et kohalikku taksoteenust võib olla ise ka keeruline kätte saada.
Majutuse osas on meile oluline, et elukoht oleks võimalikult hea hinna ja kvaliteedi suhtega, paikneks surfikohale nii lähedal kui võimalik ning et kõigil oleks ruumi ja mugav.
Magamistoad on tavaliselt kahele inimesele.
Reeglina on meie majutuskohtades ka koht kus õues koos olla – terrass või aed, tihti on neis hoovides ka bassein, vahel ka grill.
Küsisin ka meie klientidelt surfireiside kohta.
Mis sulle surfcampide puhul meeldib ja miks sa oled mitu korda surfilaagris käinud?
Helle: Igasugused surfireisid on ajendatud eelkõige kirest surfi vastu. Surfamine koos sõprade ja uute tuttavatega on kordades lahedam kui üksi mööda vett triibutada. Mugav on minna uusi surfikohti avastma kui keegi on eeltöö juba ära teinud. Turvaline on alustada lohesurfiga kui kaldal on keegi (Jane ja Kristiin), kes nõu annab, veele aitab ja pärast ka tagasi kaldale ootab. Olulised on jagatud emotsioonid ja ühiselt veedetud kvaliteetaeg.
Helle on käinud meiega Brasiilias, El Gounas, Zanzibaril, Martiniquel ja Sri Lankal.
Vambo: Miks minna surfireisile? Eks ikka selleks et surfata, ning Eestis seda aastaringselt kahjuks teha ei saa. Lisaks kindlasti huvitavam kui niisama rannaliival lesida.
Miks minna mõne surfiklubi surfilaagrisse? Eelkõige on see mugavam ja lihtsam – elu-olu on korraldatud, eeltöö surfispottide osas tehtud, saab vajadusel teadjamatelt surfiteemalist nõu küsida.
Vambo on käinud meiega Filipiinidel ja Sitsiilias.
Kadri: Minu jaoks on alati peamine põhjus olnud seltskond. Surfiinimesed on alati chillid ja toredad. Ja muidugi asukohad on olnud sellised, kuhu muidu võib-olla omal käel ei satuks. Pluss surfireisid on alati hea võimalus ühendada aktiivne puhkus ja reisimine ja uute kohtade avastamine.
Kadri on käinud meiega Zanzibaril, El Gounas ja Portugalis.
SurfTownil on sel kevadel toimumas kaks laagrit:
11-18 aprill El Gouna camp Egiptuses https://surftown.ee/event/el-gouna-camp-aprill-2019/
ja 3-12 mai Urla Camp, Türgis https://surftown.ee/event/turkey-camp/ .
Reeglina toimub meil 1 hooaja jooksul 4-6 laagrit erinevatesse riikidesse.
Asukohtade valikul kuulame ka osalejate soove.
Sügise ja talve 2020 sihtkohad on ka juba paigas, stay tuned!
Surf on lahe aga veel lahedam on reisida ja surfata!
Jane