Käesolev talv on püsinud erakordselt soe ning vesi pole siiani jäässe läinud. Pidevalt puhuvad tormituuled meelitavad paljusid julgeid lohesurfareid merele. Kindlasti tuleks selliste kraadide juures tõsiselt oma oskusi hinnata. Kui oled veel algaja ning pead palju kõndima, võib madala temperatuuriga vees “ulpimine” ohtlik olla.
Surftownil on Sulle 10 nippi, kuidas talvel turvaliselt surfata ja ennast soojas hoida:
1. Turvalisus ennekõike!
Isegi kui oled kogenud sõitja, ära mine sõitma üksi. Kui keegi Su hullusega ei ühine, siis võta vähemalt sõber kaasa, kes Sind autost või kaldast jälgib ning vajadusel abi saab kutsuda. Külma veetemperatuuri juures toimub alajahtumine kiirelt. Hea oleks kanda vesti, eriti siis kui surfikohas on sügav vesi. Samuti veendu, et telefon oleks täis laetud.
2. Kontrolli oma varustust!
Kui suvel võid olla laisem, siis talvel tuleks vältida seda, et lohe vees puruneb ja Sa pikalt ujuma või kõndima peaksid. Kontrolli kullipilguga üle oma liinid, poom, trapetsirihmad ning lohekangas. Veendu, et lohe peab õhku. Sulge klambrid pea- ja ristballoonide vahel, et lohe ei tühjeneks täies ulatuses, kui see kuskilt lekib. Kontrolli, kas quick release ja leash töötab.
3. Jälgi ennustust!
Kindlasti vaata, et tuul puhuks ühtlaselt ühest suunast ning ei oleks heitlik. Samuti võta õige lohesuurus. Tihti saame küsimusi, mis suuruses lohe kaasa võtta. Alati soovitame randa võtta võimalusel mitu suurust, kuna võib puhuda rohkem või vähem kui ennustuses. Talvel tuleks eriti jälgida, et Sa ei läheks vette piiripealsete tuuletingimustega, kus on oht pikalt allatuult vajuda. Samuti väldi ka ülepurjestust. Arvesta, et külm õhk on tihedam ning seega on lohel rohkem vedu sees.
4. Jalad sooja!
Jalad külmuvad üldjuhul kõige kiiremini ning soojenevad väga aeglaselt. Et Su jalad juba enne vetteminekut jääpurikad ei oleks, vaheta jalanõusid näiteks auto mati peal.
5. Kaitse käsi külma tuule eest!
Me kõik oleme ilmselt mingil eluhetkel kogenud, kuidas käed külmast valutavad. See ei ole just kõige meeldivad tunne, eriti kui pärast pead veel varustust kokku panema ning liine lahti võtma. Kuna käed on pidevalt poomil ja tuule käes, külmetavad nad kiiresti. Kõige soojemad kindad talveks on labakud. Meie soovitame O’neill Lobster kindaid, kuna need hoiavad käed soojas, on paksud, kuid ei ole liialt kohmakad.
6. Pane soojalt riidesse!
Mere ääres on alati tuulisem ja jahedam. Et Sa enne vetteminekut ei külmetaks, pane selga tuulekindel riietus. Selleks sobib väga hästi näiteks mäeriietus. Pane lohe valmis soojas riietuses ning kalipso selga vahetult enne vetteminekut.
7. Sõida koju kalipsos!
Paljud auto lisavarustust müüvad poed pakuvad oma valikus veekindlaid istmekatteid. Selle asemel, et külma tuule käes märgasid riideid vahetada, sõida koju kalipsos ning võta see ära kodus kuuma dušši all. Ajutise veekindla istmekatte saad ka ise teha. Osta kõige suurem paksust kilest prügikott ja lõika katki.
8. Võta “soe dušš” kaasa!
Kui Sul veekindlaid auto istmekatteid ei ole, siis võta kuum dušš kaasa. Pane kaheliitrised pudelid sooja vett täis ning seejärel hoia neid termokotis või -kastis. Kui veest välja tuled, kalla soe vesi kalipso vahele!
9. Võta kaasa soe tee!
Kuum tee ei maitse kunagi nii hästi, kui peale värskendavat surfisessi. Võta termosega jook kaasa!
10. Kaitse oma nägu külma tuule eest!
Kui suvel määrime päikesekreemi, siis talvel tuleks samuti kreemitada. Et nägu külma eest kaitsta, kasuta vaseliini või mõnda paksemat rasvasemat kreemi!