Miks El Gouna on parim surfispot?

Miks El Gouna on parim surfispot?

Kirjutasid Jane ja Kristiin

El Gounast Egiptuses on saanud vaieldamatult kõige populaarsem surfireisi sihtpunkt. Just seetõttu korraldame igal kevadel ja sügisel seal surfilaagri. 

Kuidas me El Gounasse jõudsime?

Meie esimene reis El Gounasse oli aastal 2009, tegelikult oli see meie esimene surfireis üldse. Olime paar kuud varem läbinud IKO instruktori kursuse ning lohesurfist nii vaimustuses, et otsustasime jätta oma kontori karjääri ning otsida tööd välismaal. Väga kaugele me minna ei julgenud, aga olime kuulnud teistelt lohesurfi koolitajatelt, kui mõnus ja hea El Gouna on. Kandideerisime Kitepeople surfikooli, kus meid tööle kutsuti tingimusel, et peame alustama 10 päeva pärast. Kuidagi õnnestus meil selle lühikese ajaga tulla töölt ära, anda ära üürikorterid, pakkida asjad ning asuda teele. Ausalt öeldes, seda sammu poleks kindlasti üksi julgenud teha, aga koos oli palju lihtsam. 

El Gouna ületas kõik meie ootused – suurepärased surfitingimused, vaib, toredad inimesed, odav elu, soe, igapäevane päikeseline ilm. Hoolimata sellest, et meie tööandja meid igapäevaselt piitsutas, koolituslohed olid räbalad ja ülejäänud varustus jättis ka kohati soovida, kaalus kõik muu selle üle. Täna on El Gouna nagu meie teine kodu.

Siin on põhjused miks!

Surftown El Gouna Camp
El Gouna kaunis linn

Otselennuga kohale 5 tunniga

Hurghada lennujaam asub vaid poole tunni kaugusel El Gounast. Hurghadasse sõidavad hooajal charter lennud. Lennukid ei ole just kõige mugavamad, aga kohale saab kiirelt ilma vahelendudeta. Paljud muud surfikohad nõuavad lendamist vahemaandumistega ning kohati tuleb isegi kuskil suuremas linnas öö veeta. 

Surfispot on sobilik igale tasemele

Teeme laagreid Mangroovy Bays, Red Sea Zone surfikoolis. Rand on suur ja lai, kus on mugav lohesid ülesse ja alla võtta ning abiks on beach boy’d. Vesi on sõltuvalt tõusust ja mõõnast üle põlve kuni puusani. Madalat ala on pikalt ja laialt, seega ruumi on kõigile. El Gouna on ideaalne koht, kus lohesurfiga algust teha, õppida trikke, pöördeid ja ülestuult sõitmist. 

Surftown El Gouna Red Sea Zone
Ideaalsed surfitingimused El Gounas

Elu on mugav

El Gounas on surfikoolides võimalik varustust hoiustada ning sa ei pea kogu kola igapäevaselt randa tassima. Lohede hoiustamisboksid on nii suured, et saad isegi ristballoonid täis hoida. Pumpasid me El Gounas üldiselt ei kasuta, kuna olemas on kompressor ning vahest aitavad beach boy’d isegi lohe täis pumbata. Rannas ei pea sa vehkima, et keegi su lohe ülesse aitaks, vaid beach boy’d assisteerivad sind. Surfikoolis on olemas ka kõik muu – rannabaar ja -resto, päikesetoolid ja -varjud, võrkkiiged palmide vahel, mängutuba ja -väljak lastele, dušid, massaaži võimalus, loheparandus ning väike surfipood.

Red Sea Zone El Gouna

El Gouna on rahulik

El Gouna on nagu riik riigis, linnal on omanik ning see on piiratud ala. See tähendab, et kui oled Egiptuses käinud, siis El Gouna on midagi muud. Kui mujal üritatakse Sulle koguaeg midagi pähe määrida, siis El Gounas töötajad seda teha ei tohi. Kohalik saab linna sisse vaid tööloaga, seega saad nautida rahulikku õhkkonda. Väga paljud eurooplased on kolinud El Gounasse, kuna seal on kõik vajalik olemas, suurepärane ilm ning tegevust jagub igale soovijale. 

El Gounas on palju ka ilma tuuleta teha

Sliders kaablipark

El Gounas asub Aafrika kõige suurem kaablipark Sliders. Tegu on kompleksiga, kus on kaks 5-postiga kaablit – üks clockwise ning teine anti-clockwise. Kui oled algaja, siis õppijatele on olemas ka System 2.0 ehk kahe postiga kaabel, kus kukkumisel handle Su juurde tagasi sõidutatakse ilma, et peaksid välja ujuma. Lisaks kaablipargile, on Slidersis AquaPark, kus lapsed ning miks mitte ka täiskasvanud saavad lustida.

Aqua park

Lisaks on võimalik käia katamaraaniga päikeseloojangud nautimas ja snorgeldamas. Punane meri on populaarne snorgeldamise ning sukeldumise sihtkoht.

Sukeldumine El Gounas

Surfikool pakub ka aerusurfi laua renti, millega saad sõita El Gouna kanalites ning nautida ilusaid linnavaateid. Kohapeal saab veel teha mootoratta ning ATV tuure kõrbes, ratsutada, mängida golfi, tennist, ujuda, teha trenni jõusaalis, joogat jpm.

Palju söögikohti igale maitsele

El Gounas on palju söögikohti nii keskuses (Downtown), kui ilusas ja luksuslikus jahisadamas (Marina). Maitsta saab nii kohalikku toitu, kuid olemas on ka näiteks tai, kreeka, itaalia, liibanoni, lõuna-ameerika, jaapani restod. Pakutakse ka gurmeeburgereid, samuti on olemas tervisliku toidu kohvikud ning pagariärid.

Peod ja melu

El Gounas on tavaliselt alati midagi toimumas, olgu selleks kitarriõhtu, BBQ Night või pidu surfikoolis. Jahisadamas on ööklubi Du Port, kus sees on ka bassein.

Surftowni järgmine laager toimub juba 9-16 aprill, kus veel on vabasid kohtasid. Loe infot laagri kohta siit!

0 Comments