Ilusad päikesepaistelised ilmad panevad juba surfimõtteid mõtlema. Varakevadel on vesi veel üsna jahe, seega võiks Sinu surfivarustus olla tiptop korras, et külmas vees “üllatusi” ei tuleks. Kuna surfivarustus on talvel seisnud, võiksid Sa enne vetteminekut oma varustuse üle kontrollida. Surftown annab Sulle siinkohal mõned näpunäited, mida varustuse puhul jälgida.
Kalipso ja muu neopreen
Neopreen vananeb, mureneb ja kulub isegi siis, kui Sa seda ei kasuta. Vaata üle oma kalipso, sussid, kindad ja müts, kas kuskil on auke, õmblustest hargnemist või murenemist. Kui vette minnes avastad, et kalipso kuskilt külma vett läbi laseb, ei ole see kuigi nauditav. Lihtsamad parandused on võimalik kodus ise ära teha, auke saab parandada kasutades spetsiaalset kalipso liimi, triigitavaid neopreenribasid või mõningal puhul ka õmblemist. Kindlasti tuleks siinpuhul ka vaadata, kui vana Su kalipso on – kui see on aastaid kasutatud, siis neopreen enam nii hästi sooja ei hoia, seega oleks see mõistlik väljavahetada. Jahedamal ajal hoiab sind soojas ka neopreenjakk või tuulekindel mantel, millega on mugav lohe kokku panna ja sõpradega paar sõna rannas rääkida, ilma et pead külma pärast ära kiirustama.
Lohe
Pumpa lohe täis, sulge One-Pump voolikud ning jäta see paariks tunniks seisma. Seejärel vaata ja katsu, kas lohe on kuskilt tühjemaks läinud, One-Pump voolikute sulgemine aitab Sul lekke lokaliseerida. Vanemate lohede puhul näiteks võib ventiilide liim aeguda ja õhk vahelt lekkida. Samuti võiksid üle vaadata õmblused peaballoonil, mis teinekord hargnema kipuvad. Kontrolli kangast korralikult ja jälgi, kas on väiksemaid täkkeid või auke – kõige lihtsam on seda teha asetades täispumbatud lohe tiivaotste peale vastu päikest. Väiksed täkked võivad käriseda, kui lohe pauguga vette kukub, seega on hea neile juba alguses jälile saada ning mõlemalt poolt ära paigata. Vaata üle ka One-Pump süsteemi voolikud, need kipuvad samuti murenema ja võivad vajada välja vahetamist.
Poom
Alusta turvasüsteemide kontrollimisest, veendu, et Quick Release töötab nii poomil kui leashil. Seejärel kontrolli liine- haruta poom lahti ning käi sõrmedega kõik liinid ükshaaval läbi. Kui märkad suuremat kulumist, oleks hea liinid välja vahetada. Kui oled liini sõlme saanud, siis neid on võimalik välja saada juhul kui need ei ole tugevalt sisse kulunud. Tugevate sõlmede puhul võid sa lahti harutamisel liini veel rohkem kahjustada, sõlmed aga nõrgestavad liini ning see võib sõlme kohast puruneda. Jälgi, kas poomi küljes olev gripp ei ole kuskilt lahti tulnud, mis võib tekkida liimi aegumisest. Kui gripp on lahti tulnud, siis hõõru vana liim liivapaberiga ära, puhasta ning liimi see uuesti kinni.
Laud
Keera kõik kruvid üle ning veendu, et need on tugevalt kinni. Kui sul on mõni uim kiviga pihta saanud siis selle saad liivapaberiga ilusaks lihvida. Jälgi ka, et laual ei oleks sügavaid kriime – kui augud on puitsüdamikuni, siis võib laud hakata mädanema ning seetõttu katki minna.
Trapets
Vaata üle rihmad, et neil ei oleks suuremat kulumist. Kontrolli üle kinnitussüsteem, mõningate brändide süsteemid ei talu liiva ning võivad seetõttu kinni kiiluda. Jälgi, et turvaleash oleks kinnitatud trapetsi esiosasse, kui Su leash on taga, siis on lohe enda küljest väga raske lahti lasta.
Kui Sa kontrollimise käigus mõne vea, mida ise parandada ei oska, siis on see mõistlik viia professionaali juurde.
Surftown: Ballooniparandused, poomide parandused, väiksemad kangaparandused
Kontakt: info@surftown.ee või +372 56691870
Reval Sails: Kangaparandused
Kontakt: revalsails@gmail.com või +372 55683838
Surfshop: Laua parandused
Kontakt: info@surfshop.ee või
Turvalist hooaja algust ja näeme rannas!