Millal algab surfihooaeg?

Kevad on käes, päike paistab kõrgemalt ja päevad on pikemad, vesi vaikselt soojeneb ning suvi läheneb. Millal saab vette ja koolitusele, on üks enam küsitud küsimusi.

Erinevalt sügisest, kus vesi püsib soojana pea novembri lõpuni, võtab kevadel vee soojenemine pikemalt aega. Isegi kui õues on päike ja pluss 15 kraadi, siis vesi üleöö ei soojene. Millal täpselt soojaks läheb ja vette saab, on iga aasta väga erinev – oleme alustanud koolitushooaega nii aprillis kui ka alles juuni alguses.

Kuigi edasijõudnud sõitjad käivad talv läbi vees, soovitame algajal siiski vee- ja õhutemperatuuri jälgida. Miinuskraadidega kipuvad turvasüsteemid jäätuma ja kui midagi nässu läheb, siis alajahtumine tuleb tunduvalt kiiremini.

Vaatamata külmale veele, on palju võimalik ära õppida juba kaldal. Seega alustame hooaega lohesurfi ABC workshopide ning algkoolitusega kaldal. Nagu mainitud, on rannas võimalik juba päris palju selgeks saada, sest iseseisvalt hakkama saamiseks on Sul vaja aru saada ilmastiku tingimustest, osata varustus kokku panna, kasutada turvasüsteeme, lohe rannast õhku tuua ning alla lasta ja sellega kõndida. Kõige kriitilisem oskus on turvaliselt lohe rannast õhku saada ja alla tuua, sest enamus õnnetused ei juhtu vees vaid kaldal. Kõik need oskused valmistavad Sind ette järgnevateks veekoolitusteks.

ABC koolitus on õige koht, kus alustada. Tegu on grupikoolitusega, kus saad selgeks vajamineva teooria, õpid lohe kokku panema, turvasüsteeme kasutama ning õppelohe kaldal lennutama. Hiljem on Sul võimalik juba veekoolitusel jätkata. Rohkem infot leiad siit: https://surftown.ee/event/lohesurfi-abc/

Kuni 16nda aprillini on Sul võimalik tulla lohesurfi algkoolitusele soodushinnaga. Võrreldes ABC workshopiga, on tegu erakoolitusega või õppimine toimub maksimaalselt kaheses grupis. Algkoolitusel õpime ära vajamineva teooria, varustuse kokkupaneku, turvasüsteemide kasutamise, kuid lisaks lennutame ka täispumbatavat lohe kaldal, harjutades ülesse- ja allalaskmist ning lohega kõndimist. ABC koolitus toimub kindlatel kuupäevadel, kuid algkoolitusel lähtume just Sinule sobivast ajast ning tuule olemasolust. Kuni 16nda aprillini on hinnaks kahele 130€ (tavahind 160€) ja erakoolitus 95€ (tavahind 110€). Rohkem infot leiad siit: https://surftown.ee/pood/kinkekaardid/lohesurfi-algkoolitus-soodus/

Lohesurfi algkoolitus

Millal see aasta vette saab?

Nagu ikka, ei ole meil sellele küsimusele selget vastust, sest sõltume ilmast. Sellel talvel ning kevadel on olnud ilm väga muutlik, korra plussis ja korra miinuses. Hetkeseisuga on vesi tublisti soojenenud ning osad näidikud näitavad veetemperatuure vahemikus 3-4.7 kraadi (andmed www.gis.ee). Veekoolitustega alustame kui veetemperatuur on üle 3 kraadi ning samuti võiks olla õhk juba 10+ kraadi. Kuna veetemperatuur on üsna soe varakevade kohta, loodame veekoolitustega alustada juba paari nädala pärast.

Kas vees on külm?

Külmataluvus on väga individuaalne – mis on ühe jaoks külm on teise jaoks lausa palav. Lohesurfi koolituse hinna sees on soe kalipso, neopreensussid, -müts ja -kindad. Kalipso eesmärk on tekitada sooja vee kiht neopreeni ning keha vahele. Kalipsosi ning neopreentooteid tehakse erineva paksusega, mida mõõdetakse millimeetrites – mida suurem on number, seda soojem on kalipso. Õige varustusega on võimalik Eestis 12 kuud surfata. Surftowni lohesurfi koolituse pikkuseks on 90 minutit, et keha ja vaim püsiks värske kogu koolituse väitel. Kuna poolteist tundi on aeg, millega üldjuhul külm sisse ei poe, saame alustada juba varakevadel ning koolitada kuni hilissügiseni.

 

Kui Sul tekkis küsimusi, siis kirjuta meile julgelt info@surftown.ee

Ilusat kevade algust ja nagu ikka, näeme rannas!

0 Comments