Miks talvel lohega surfata?

Talv on Eestis ilus aasta-aeg, mille õues nautimiseks on ideaalne ja palju häid emotsioone pakkuv lumesurfamine.

Mis on lumesurf?
Lumesurf lohega on talvine spordiala, milles kasutatakse lohet ja lumelauda, mäesuuski või uiske, et lumisel või jäisel väljal sõita. Ka purjelaudurid armastavad talve, nemad sõidavad lume- või jääkelkudega. 

 Vt lumel lohesurfamise videot siit

IMG_6502

Eestis on palju inimesi, kellel on lumelaua või mäesuusa varustus, kuid kasutavad seda harva. Seega on neil olemas juba ⅓ lohega lumel surfamiseks vajalikest asjadest. Vaja on veel vaid trapetsit ja lohet poomiga ning loomulikult kvaliteetset õpet.

Lumel lohega surfamise koolitus on lühem kui vees, sest me ei vaja kõiki vees surfamise oskusi ning kogu vees õpitavat programmi polegi võimalik lumel läbida. Lumel on 1 inimese personaalne koolitus nullist 2,5h ja 97% õpilastest saavad koolituse lõpus sõitma.

Lumel saab kiiremini sõitma ka seetõttu, et pinnas suuskade või lumelaua all on kindel ja seetõttu saab igaüks, kes oskab lohet juhtida juba libisema hakata ehk sõita.

Kuna õppeprotsess on kiirem, on rõõm surfamisest ka kiiremini kohal. See sobib ka ideaalselt neile, kes tahavad kiiremini aru saada, kas lohesurf neile meeldiks.

170122_7165

Sõita saab nii jäätunud veekogudel kui ka lumistel põldudel.

Piisav jääkatte paksus on 10cm ning ka lumeta jääl saab surfata – nii uiskude kui ka lumelaua ja mäesuuskadega. Kandid tuleb ära teritada ja mõistlik on kanda kaitsmeid (eelkõige põlvekaitsmeid).

Lumine põld peaks olema turvaline – elektriliinid, puud kaugel ning tuleb teada, mis on lume all – talivilja põllul sõitmine võib maaomanikule palju kurja teha, seda tuleks vältida ja alati tasuks välja uurida, kes on põllu omanik ja kas ta lubab oma maal sõita.

Küntud põld võib olla ebamugav ja ohtlik sõita kivide ja konarliku maa tõttu (kui sõitja vajub lumest läbi või pole lumekate piisav). Lumesurfiks maismaal on parimad niidetud heinamaad.

12888694_10153388939221174_2371002830863257585_o

Olgu ta järv, jäätunud meri või lumine põld, ideaalseim on muidugi see kui pealmine kiht on puuderlumi – see on suurepärane tunne sellises lumes sahistades surfata.

Külmakraadidega piisab ka nõrgemast tuulest, et sõita kuna külm õhk on tihedam ja kannab lohet paremini kui soojem. Seega talvel saab surfata üsna palju.

Koolituseks tuleks valida kogenud IKO instruktorid ja veenduda, et koolitusel kasutatav varustus on turvaline ja kvaliteetne. Ka neil, kes on suvel õppinud soovitame esimest korda lumesurfamiseks võtta personaaltund või täispikk koolitus, et lumesurfiga seonduvad erisused selgeks saada ja turvaliselt sõita.
Koolitusel on tavaliselt 1-2 inimest korraga, kuid korraldatakse ka grupikoolitusi, talvepäevasid ja lumesurfi laagreid.

Käesolev talv on ideaalne lumesurfiks!

Meie talvine surfispot on põhiliselt Harku järv.

Tulge lumele surfama!

Jane

0 Comments