Eriolukord ja lohesurf

Kauaoodatud päikeseline kevad on käes ning tuuled puhuvad. Paljud meist kibelevad juba vette. Meil on vedanud – Eestis ei ole kehtestatud full lockdowni ning me saame väljas liikuda, sportida ja surfata. Paljudes riikides on rannad kinni pandud ning igasugune surfamine keelatud. Surftown võtab eriolukorda täie tõsidusega, sest ainult nii saame ära hoida Covid-19 viiruse laia leviku.

Flatten the curve

Surftown annab mõned nõuanded, kuidas surfata turvaliselt:

Võta igaühte kui potensiaalset nakatunut!

Seda on kummaline teha, kuid pea meeles, et meie hulgas on väga palju asümptomaatilisi nakatunuid. Surfarid on üldjuhul sportlikud ning hea tervisega ja seega ei pruugi sümptomid üldse avalduda. Me ei tea, kus keegi käib ning kellega kokku puutub, seega rakenda valitsuse poolt määratud 2+2 reeglit (liikuda võib kahekesi, juhul kui see on pereliige ning hoida tuleb vähemalt kahe meetrist vahemaad). Surftown soovitab teistega suhelda vaid lohe ülesse ja allalaskmiseks, seljuhul jääb vahemaa üle 20 meetri.

Mine randa üksi oma autoga!

Tihtipeale sõidame randa mitmekesi, et säästa bensiinikulu ning koos on alati toredam. Covid-19 levib väga kergelt, seega ühes autos olemine on nakatusohtlik. Kui sinu pereliige surfab, kellega nagunii koos elad, siis võite ühes autos sõita.

Avasta uusi spote!

Surftown ei soovita sõita kitsastes populaarsetes randades nagu Püüni ja Paljassaare – rigamisruumi on vähe ning distantsi hoida raske. Miks mitte kasuta seda aega, et avastada enda jaoks uusi, kuid turvalisi lohesurfi spote. Kuna rannahooaeg algab 1 juunist, on paljudes randades ruumi väga palju. Päris üksinda ei ole turvaline surfata, seega kui sinu pereliige surfab, on super. Kui ei, siis leppige sõbraga/sõpradega kokku, kus surfate, aga ärge unustage 2 meetri reeglit.

Surftown blogi lohesurf

Surfa turvaliselt!

Hoia ennast tagasi, väldi olukordi, kus võid ennast vigastada või sattuda hätta. Kui läksid uusi spote avastama, veendu, et sõidutingimused on turvalised. Kanna vesti ning kui lähed surfama üksi, võta kaasa pereliige, kes Sind rannas jälgida saab. Hetkel on kiirabi ja päästeressursid suunatud mujale.

Käi rannas vaid surfamas, mitte kogunemas!

Mine randa, pane varustus kokku, sõida, vaheta riided ning sõida koju. Muljetada saad pärast Facebooki gruppides või chatis. Kui pandeemia on möödas, saame jälle rannas muljetada, hängida, aga praegu pole see aeg! Me ju ei taha, et lohesurf ära keelatakse!

Kasuta käemärke!

Kui tahad lohe ülesse või alla, siis anna märku käemärgi abil, mitte ära koputa õlale ning hinga kuklasse.

IKO lohesurfi käemärgid

Viska shakasi, mitte high five!

Shakasi visata on täiesti turvaline, jälgi alati 2 meetri reeglit.

Covid-19 shaka

Ära seisa allatuult!

Kui kellegiga paar sõna vahetad, siis pigem seiske nii, et tuul teie vahelt läbi puhub ning ära unusta 2 meetri reeglit.

Õige aeg endale pump osta!

Kuna teame, et haigus levib ka pindadelt, siis võiks igaühel oma pump olla. Olen ise olnud see, kellel aastaid oma pumpa ei olnud ning rannas teiste omi laenas. Nüüd on õige aeg see investeering ära teha!

Lohe alla ning ülesse võtmine!

Kui sul pole kedagi abiks, siis vaata allolevaid videosi, kuidas lohe ise õhku saada ning kuidas see turvaliselt alla lasta. NB! Ülesse laskmine on vaid edasijõudnud surfarile ning nõuab suuremat liivaranda.

0 Comments