Viire Tiir 9

Kirjutas: Kristiin

Piltide autor Joanna Jõhvikas

Sellel aastal osalesime me Surftowni klubiliikmetega esimest korda Viire Tiiru Surfilaagris. See polnud siis mitte ainult minu esimene surfilaager seal, vaid ka esimene kord Viirelaiul. Sellel aastal oli rekord osalejate arv ning kokku oli meid pea sada. Viirelaid asub Muhu külje all ning sinna saab kaatriga Virtsu sadamast.

Kohale jõudsime keskpäeval, võtsime toad ning hakkasime kiirelt lohesi pumpama, sest tuul juba puhus. Ilm oli super – päike paistis ja esmakordselt sai sõita ilma kinnasteta.

 

Mida siis Viire Tiir tähendab?

Eks ikka seda, et ümber saare tuleks üks tiir teha, vastavalt siis ilmaoludele, kas lohega või SUPiga.

Seekord puhus tuul ehk siis lohega startijaid oli üsna palju. Olin ise natuke kahtlev, kas osalen või mitte, kuna kaasas oli mul oma freestyle C-lohe ja bootsidega laud. Mõtlesin, et mis siis ikka, kui ei jaksa ülestuult pressida, saan ju alati randa tagasi tulla. Muidugi magasin stardilipu maha ning sõitsin veidi hilinemisega stardijoonest läbi ja kohe ülestuult pressima. Algus oli ikka masendav, mõni võistleja loobus ning mõni pani ülestuult asemel hoopis allatuult. Krüssasin täitsa merele välja ja tagasi tulles olin vast 25-50m edasi saanud. Lõpp läks paremaks ja allatuult saare teiselt poolt tulla oli juba täitsa mõnus. Kuniks tuli tulla jälle ülestuult, korralik krüssamine, aga sain seal natuke edumaad ning jõudsin lõpuks finishisse. Kui meie race äss Ranno Rumm ütles, et ümber saare saab 15 minutiga, siis minul läks küll 40-50 minutit, täpselt ei teagi 🙂 Kui muidu ümber saare on 4.5 km, siis minul läks ikka natuke üle 20km.

Igastahes tore kogemus ning järgmine aasta sõidan kindlasti uuesti.

 

Pidu ja melu

Päeval said kõik kõvasti surfata, algajatel oli see spot kindlasti challenge, kivide ja sügava vee poolest – aga kogemuste pagasisse kindlasti midagi juurde. Päev oli super, sai sõita ja päike paistis. Minu jaoks high lightiks oli saun koos välibasseiniga ja tünnisaunaga. Seal sai ikka tükk aega nauditud. Peale õhtusööki pika laua ääres, oli konsert väljas päikeseloojangus, mille järel Karin kõik oma muusika saatel tantsima pani. Kus mujal ööklubis saab poncho väel tantsida 🙂

Ühesõnaga oli tore üritus, kõik suuremad Tallinna surfiklubid olid kohal. Tahan tänada korraldajaid – No Work Surf Club,  Time to Surf ning Viirelaidu ning meie Surftowni klubiliikmeid, kes kaasa tulid. Teiega oli tore ning järgmine aasta jälle!

 

 

 

 

 

0 Comments